İnterkom Kulaklık

İnterkom Kulaklık

İnterkom sistemi motosiklet sürücüleri için vazgeçilmez bir sistem olduğu düşünülürse interkom kulaklık donanımının da olmazsa olmazlardan biri olduğunu unutmamak gerekir. Modellere göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 5-10 kişiye kadar bağlantı kurulup sürüş esnasında iletişim kurulmasını sağlıyor. İletişimin iyi ve kaliteli bir şekilde kurulabilmesi için interkom kulaklıkların kullanılması yeterli olacaktır. Kulaklıkların mikrofonlu kulaklıklar kullanılmalıdır. Daha güvenli bir sürüş için bluetooth ve kablosuz kulaklık kullanmak gerekiyor. Kaliteli bir ses aktarımı gerçekleştirildiği gibi herhangi bir kabloya ihtiyaç duyulmuyor. Ancak sürüşlerin çok uzak yapılmaması da önem taşıyor.

İnterkom Kulaklık Özellikleri

İnterkom kulaklık özellikleri modellere göre değişiklik gösteriyor. Yeni nesil motosiklet modelleri intercom kullanımına uygun olacak biçimde üretiliyor. Kulaklık girişleri bulunan motosikletler iletişimi çok kolay hale getiriyor. Kaskta halihazırda kulaklık yuvaları bulunmuyorsa motosiklete Bluetooth interkom seti, kaydırmaz aparatı ve güçlü yapışkan bantı aracılığı ile kolaylıkla takılır. Çift kulaklık takmak yerine tek kulaklık kullanmak sürüş güvenliğini de artırır. Ortam sesini kaliteli biçimde duyulmasına da imkân sağlar. Ancak bunun için mutlaka mikrofonun kaskın içinde olmalıdır. İnterkom kulaklıklar dar kasklarda kullanılabilmesi için kablolu mikrofonlar kullanılır. GPS teknolojisini kullanarak navigasyon talimatlarını da iletebiliyor. En önemlisi interkom ya da müzik bağlantısını kesmiyor.

İnterkom Kulaklık ile Keyifli Sürüşler

İnterkom kulaklık diğer modellere göre değişiklik gösteriyor. Zorlu ortamlarda ses kayıplarını gerçek anlamda dengelemeyi başaran ve konuşmaları daha net bir şekilde aktarımı sağlayan interkom kulaklıklar yüksek performansları ile de dikkat çekiyor. Sesli arama, son numarayı tekrar arama ve çağrı reddetme gibi özellikler de bulunuyor. Sürüş sırasında eğlence özellikleri arasında kablosuz stereo müzik ya da MP3 çalma bağlantısı bulunuyor. Daha detaylı bilgiyi internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret ederek bulabilirsiniz.