Kadın Cüzdan Modelleri

Kadın Cüzdan Modelleri

Kadınlar çantaları içinde deri cüzdan bayan aksesuarı olarak kullanmayı severler, ömür boyu kullanabilmek içinde hakiki deri olanları tercih sebebidir. Modelleri çok çeşitli olmakla birlikte renk ve desenleri ile geniş portföy içindedir. Süet, suni deri olanlar, şık kartlık ve ajanda tarzı, para cüzdanları da kadınlar için farklı ihtiyaçlarına hitap eden modelleri içerir. Cüzdan modelleri arasında süet, suni ve hakiki deri modelleri bulunur. Deri cüzdan bayan tercihi her zaman iyidir. Çünkü deri uzun ömürlü dayanıklı bir malzemedir. Bu yüzden uzun süre kullanacağınız model şık ve sizi ifade eden bir model olmalıdır. Çok küçük veya büyük cüzdanlardan kaçınmalı, ihtiyacınız olan boyutu ve göz sayısını belirleyerek kullanışlı modellere bakılmalıdır.

Deri Cüzdan ve Deri Kemer Modellerinin Bakımı

İster kadın olun ister erkek şıklığı tamamlayan unsurlar aksesuarlardır. Bunlar biri de cüzdanlar. Genellikle deri cüzdan bay modelleri fazlası ile revaçtadır. Günlük kullanımda ve uzun ömürlü olmasından dolayı erkeklerin tercihi çoğunlukla deriden yana olmuştur. Kendinden mekanizmalı, kartvizit cüzdan ya da klasik mat ya da baskılı rugan cüzdanlar bakımında özenle aşırı soğuk ve sıcaktan korumalı üzerine iğneli delici aksesuarlar takılmamalıdır. Hakiki deri kemeri dokunulması halinde dokusunda gözenekli, pürüzsüz, yumuşaklık ve esneklik bir yüzey hissedilmelidir. Kemer arkasında bez tiftikleri gibi duran kırışıklıkları varsa deri kemer türü olduğunun kanıtlarındandır. Kemer bir darbe ve çizilmede üzerinde iz bırakacaktır. Kokuları da suni deriye göre farklı ve baskındır. Yakma denemesi yapılarak da derinin yanmadığı anlaşılmaktadır.

Erkek Cüzdan ve Çanta Modelleri

Beyefendiler için cüzdanları fazlasıyla önemlidir. Genellikle çanta taşımayan erkekler kolay kullanımı için cüzdanlarını arka ceplerinde taşırlar. Bu çoğunlukla deri cüzdan bay modeli olur. Deri daha şık ve uzun ömürlüdür. Modelleri ise; klasik, kartlık cüzdanlar, mekanizmalı olanları kartvizit taşıyanlar için ideal modellerdendir. Parlak deri halde ya da mat ve rugan olmak üzere çeşitli renklerde tercih edilirler. Doğru kombin için mutlaka aksesuar seçimine özen gösterilmelidir. Tamamlayıcı unsur olan erkek çanta aksesuarı da erkekler için genellikle tercih edilmeside, kullanılmasında seçim önemlidir. Deri, suni deri, spor çantalar, sırt çantaları, el çantaları, şık ofis için evrak çantaları kombini tamamlayan modellerdir. Amaca uygun şık ve en önemlisi kullanışlı bir çanta erkek için en iyi tercih olacaktır.