Kültür Taşı Fiyatları

Kültür Taşı Fiyatları

Kültür tuğlası dekoratif amaçla kullanılan bir taş türüdür, adından anlaşılacağı gibi yapılarda kullanılan gerçek tuğladan esinlenerek üretilen bu tuğlalar kültür taşı adıyla anılır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu taşlar uzun ömürlü olması ve ısıya, soğuğa ve neme karşı dayanıklı olması nedeniyle son yıllarda daha fazla alanda karşımıza çıkıyor. Kültür taşı kullanım alanları hakkında detaylı bilgi almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Kültür Tuğlası Özellikleri

Kültür taşı veya tuğlası, gerçek tuğlalar örnek alınarak üretilen özel kaplama malzemeleridir. Bu taşlar topraktan üretildikleri için insan sağlığını tehdit eden kimyasal maddeler içermez. Görünümü çok şık ve estetiktir, uygulandığı alanda doğal ve otantik bir ambiyans yaratır. Mukavemet düzeyi yüksektir, bu nedenle uzun yıllar ilk günkü gibi kalır. Farklı renk seçenekleri bulunmaktadır, herkesin kendi zevkine göre tercih yapmasına olanak tanır. Kültür tuğlası, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen yapı malzemesidir. Cafelerde, restoranlarda, ofislerde ve bireysel konutlarda kaplama amacı ile kullanılan bu taşlar yüzeyi nemden korur. Dayanıklıdır, yıllara meydan okuyacak sağlamlıktadır.

Kültür Taşı Uygulaması Pahalı mıdır?

Kültür taşları metrekare hesabı ile satılan özel taşlardır. Bu taşlar kalitesine ve markasına göre farklı fiyatlarla satışa sunulur. Uygulama yapılacak alanın genişliği, tuğlanın metrekare fiyatı ve işçilik fiyatları uygulama maliyetine etki eder. Ancak uygulama maliyeti pek çok kaplama türüne göre ekonomiktir. Mekanların daha şık ve göz alıcı olmasını sağlayan kültür tuğlası fiyatlarına etki eden en önemli şey kalitedir. Ne kadar kaliteli ürün kullanırsanız uygulamadan istediğiniz sonucu almanız da o denli yüksek olur. Kültür tuğlası modellerini yakından incelemek ve uygulama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.