ORGANOMİNERAL GÜBRE NEDİR VE NE İŞE YARAR?

ORGANOMİNERAL GÜBRE NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Tarımsal faaliyetler ile ilgilenenler için oldukça avantajlı olan organomineral gübre seçenekleri, sektörde yeni nesil gübreleme teknikleri arasında bulunur. Verim azalan toprakların çok daha verimli hale gelmesine yardımcı olan da bu gübreler, toprağın ihtiyacı olan mineralin geri verilmesini sağlar. Toprağın iyi ihtiyacı olan tüm mineralleri tek bir gübrede toplayan bu ürünlerin içerisinde kalsiyum, kükürt, çinko, potasyum, fosfor ve azot bir arada bulunur. Kendi bünyesinde besin minerallerine sahip olan bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka toprak analizi yaptırmalısınız. Toprağın ihtiyacı olandan fazlasına sahip olması da bitkilerin verimsizliğine sebep olur. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Organomineral Gübrelerin Bitki Verimliliği Üzerine Etkisi

Bitki verimliliği açısından son derece önemli olan organomineral gübre bitki sağlığının korunmasına yardımcı olur. Toprağın bereketini artıran gübreler, organik madde ile dozda alınarak ortaya çıkar. Son yıllarda ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bu ürünlere ulaşmak için internet sitelerini tercih edebilirsiniz. Toprak kalitesini önemli derecede artıran bu ürünler toprağın yapısını geliştirir. Killi toprakların gevşetilmesi ile ön plana çıkan bu tür gübreler kuraklığa karşı birebirdir. Toprakta suyun çok daha fazla bir şekilde muhafaza edilmesi destek olan gübreler, topraktan meydana gelen erozyonun önlenmesine destek olur.

Organomineral Gübrelerin Faydaları


Topraktaki organik maddeleri arttıran organomineral gübreler bitkilerin kök gelişimini destekler ve bitki köklerinin havalandırılmasına yardımcı olur. Meyvelerin kalitesini artıran bu gübreleri tercih ederek siz de tarımsal ticaretinizde önemli ölçüde verim elde edebilirsiniz. Bitkinin meyve vermesini de destekleyen ve bitkinin canlanarak büyümesine yardımcı olan bu gübreler, aynı zamanda topraktaki pH seviyesine düzenler. Siz de ihtiyacınız olan gübre seçeneklerine e-ticaret siteleri üzerinden ulaşarak herhangi bir yere gitmeden, zahmetsiz bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.