Petrol Ofisi Yağları ve Kullanım Alanları

Petrol Ofisi Yağları ve Kullanım Alanları

Madeni yağ kategorisinde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Petrol ofisi, makinelerde kullanılan aksamlardan otomobil ve diğer mekanik araçlarda kullanılması adına ürettiği yağ seçenekleri ile cihazların çok daha işlevsel bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Farklı sektörlerin taleplerine nitelikli bir şekilde yanıt veren marka, sentetik ve mineral yağ seçenekleri ile kullanıcılarının gereksinimlerini en iyi şekilde karşılıyor. Kimyasal sentezleme yoluyla üretilen sentetik yağlar ve petrolün distilasyonu ve rafinasyonu ile elde edilen mineral yağlar kategorisinde öncü olan firma, DPF’li araçlar için de özgün seçenekler sunar.

DPF’li Araçlarda Petrol Ofisi Yağlarının Kullanımı

DPF’li araçlar için uygun olan yağın kullanılmaması durumunda, dizel partikül filtrelerde tıkanmaların meydana gelmesi mümkündür. Bu da kullanıcının çok daha yüksek maliyetlere neden olabilecek sorunlarla karşılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle DPF’li araçlarda uygun petrol ofisi yağları kullanımı önerilir. Dışarıdan katkı maddesi gerektirmeyen motor yağlarına kullanıcı tarafından katkı maddesi ilave edilmesi durumunda tek bir parametreden iyi sonuç alınması, yağın diğer bileşenler için de iyi sonuçlar vereceği anlamını taşımaz. Katık ortamlarındaki hassas dengelerin de bozulmasını sağlayan formülasyon da, aracın garanti dışında kalması gibi problemler de meydana gelebilir. Bu nedenle kullanılan yağların içine herhangi bir katkı maddesinin konulmaması gereklidir.

Petrol Ofisi Yağlarının Seçimi

Petrol ofisi yağlarının kullanılacağı alanlarda ekipman üreticisinin veya internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar gibi alanında uzman bir ekibin yönlendireceği şekilde seçim yapılması gereklidir. Yağ filminin bozulmadan koruma sağlaması sonucunda makinelerden alınan verimin arttırılması ve uzun ömürlü olması sağlanır. Motor yağının kararması kullanıcıları tedirgin etmemelidir. Çünkü; yağ renginin kararması yağın doğru performansta çalıştığının bir göstergesidir. Motorun temizlenmesi ve kirliliklerin yağın içinde tutunmasına yardımcı olan deterjan ve dispersan katkıları da yağın renginin kararmasına neden olabilir.