Run Flat Lastik Nerelerde Kullanılır?

Run Flat Lastik Nerelerde Kullanılır?

Özellikle güvenlik gerektiren durumlarda tercih edilen run flat lastik seçenekleri savunma sanayisi başta olmak üzere ordulardan emniyet kuruluşlarına kadar birçok yerde tercih edilir. Sağladığı avantajlar ile kriz durumlarında aracın sorunsuz bir şekilde hareket kabiliyetinin sürdürülmesine olanak sağlayan sistemler lastiklerin patlaması, yarılması, ateşli silahlara maruz kalması gibi durumlarda lastik hava basıncının inmesini engeller. Jant ile lastik arasına yerleştirilen kauçuk bir malzeme olan run flatler son derece kullanışlıdır. Lastik yanaklarına yerleştirilen ürünler, sorun oluştuğu anda işlev görür.

Aracın Güvenle Olay Yerinden Uzaklaşması Sağlanır

Araçların güven içerisinde olay yerinden uzaklaşmasına olanak sağlayan run flat lastik ürünleri, yedek lastik taşıma ve değiştirme gibi sorunları da ortadan kaldırır. Araçların içinde yedek lastik olmayacağı için çok daha hafif olması sağlanır. Güvenlik güçlerinin tercih edeceği ürünler her türlü zemin koşuluna mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Run flat değiştirme makineleri ile değişimi gerçekleştirilen sistemlere sahip olmak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edilebilirsiniz. Araçların hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaşmasını sağlayan sistemler, 80-100 km. yol giderek aracın güvenli bölgeye sürülmesine imkan verir.

Run Flatler Jantın Zemin ile Temasını Engeller

Lastiğin hava basıncının düşmeye başladığı anda devreye girerek aracın jant üzerinde ilerlemesini ve araç kontrolünün kaybedilmesini engelleyen sistemler, güvenli bir şekilde olay yerinden uzaklaşılmasına olanak verir. Aracın belirli bir mesafeye kadar seyrine izin veren sistemler, sıfırın altındaki hava şartlarında dahi işlevsel kullanım özelliklerine sahiptir. 4×4, 6×6, 8×8 zırhlı araçlar başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabilen sistemler, lastik içindeki run flat sökme takma makinesi ile üstün performans elde eder. Kişisel kullanım için de uygun olan modeller, her geçen gün kullanım alanını daha fazla genişletir.